Classic Coffee United Kingdom Classic Kaffe Danmark Classic Kaffe Sverige Classic Kahvi Suomi Classic Kaffee Norge

Laadunvalvontaa
pavuista kuppiin

Ostamme kahvipavut muutamilta valikoiduilta maastaviejiltä muutamasta eri maasta. Koska olemme tehneet yhteistyötä heidän kanssaan useita vuosia, he ovat hyvin tietoisia korkeista laatuvaatimuksistamme. Niin korkeista, että meidän mukaamme on nimetty kahvipapujen laatu: ”The Nordquist quality”. Lopputuotteen korkean ja tasaisen laadun varmistamiseksi valvonta koko tuotannon läpi on erittäin tärkeää Arvid Nordquistin kahvipaahtimossa.

 

Aina korkea ja tasainen laatu Arvid Nordquist Classic kahvi-valikoimassa

KuppauslasejaEri Classic-sekoituksiin lopulta päätyvät Arabica-pavut on testattu vähintään kolmeen eri otteeseen ketjun aikana. Valikoiduista pavuista on otettu näytteitä. Ne on paahdettu ja jauhettu, ja niiden maku on testattu. Makutesti paljastaa kaikki ominaisuudet, luonteenpiirteet ja kahvin mahdolliset viat sekä takaa lopputuloksen korkean ja tasaisen laadun. Lue lisää meidän ainutlaatuisesta laatutakuusta.

 

Ainoastaan paras kahvinlaatu ja maku ovat kyllin hyvää asiakkaillemme

Ensimmäinen testi tehdään aina ennen kuin kahvi lähtee kotimaastaan ja maastaviejä lastaa laivan. Lisäksi tehdään testi papujen saapuessa varastoon Tukholmaan, ennen tuotannon aloittamista. Jos kahvi on selviytynyt näin pitkälle, se päätyy paahtimoon, jossa lopullinen tulos testataan jälleen.

 

Sen jälkeen tehdään useita pistokokeita Classicin laadun ja maun takaamiseksi. Jos tavoitteena on tehdä parasta rahalla saatavaa kahvia, useat tarkistukset ovat ehdottoman välttämättömiä.

  Syötävää ja juotavaa


  Viini ja olut






© 2007 Arvid Nordquist Oy | Kutomotie/Väverivägen 9 C, FI-00380 Helsinki | Puhelin: +358 10 8325 600 | Internetsivustosta